Bardzo się boję o bliskie osoby, choć wiem, że to moje wyobrażenia. Jak to zmienić?

Witam. Mam od roku jakieś dziwne lęki, początkowo nie przyjmowałam się tym, ale ostatnio to już masakra, przeszkadza mi to w pracy, w domu. Pracuję w małym sklepie odzieżowym - czasem po prostu muszę wyjść, bo czuję, że nie ma tam powietrza, że nie mogę oddychać itd., wracam do domu, leże w łóżku a tam mam wrażenie, że zaraz jakiś samolot spadanie na mój dom, albo że przez ścianę zaraz przeleci jakaś kula. Będąc u chłopaka myślę, że zaraz sufit się zapadnie. Jak coś ma się stać, ktoś ma gdzieś jechać - też dopisuję sobie scenariusz, bardzo się boję o bliskie osoby, choć wiem, że to moje wyobrażenia. Bardzo mi to przeszkadza, jak przychodzą te myśli próbuję się uspokoić, ale boję się tego. Co ja mam robić?

Witam!
Zalecana byłaby wizyta u lekarza psychiatry oraz rozpoczęcie psychoterapii. Lekarz będzie mógł określić, na jakiego rodzaju zaburzenia Pani cierpi oraz zalecić odpowiednie leczenie. Natomiast psychoterapia ma na celu pomoc w rozwiązaniu wewnętrznych problemów i konfliktów. Pomoże to Pani w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach oraz będzie szansą na poznanie podłoża powstawania lęków.
Może Pani również, w ramach uzupełnienia terapii, brać udział w treningach i zajęciach relaksacyjnych. Pozwoli to Pani panować nad fizjologicznymi przejawami lęku, dzięki czemu będzie Pani mogła wpływać na swoje samopoczucie.
Pozdrawiam