Benzodiazepina przy zaburzeniach lękowych

Leczę się u psychiatry i chodzę na terapię, ale jak zapewne Państwo wiecie - czasem chce się człowiek czegoś upewnić i miec opinię z drugiej ręki, dla świętego spokoju. Mam zaburzenia lękowe, bioręSSRI oraz ze 2-3 raz na noc jakąś benzodiazepinę, ale tylko jak bardzo źle jest. Moje pytania 1) czy to normalne, że w tym zaburzeniu mam kilka dni dobrych, potem kilka złych? Terapeuta wie, ale chcę gdzieś o tym poczytać, poczuć że to normalne.. 2) Biorąc tak benzo ww, mogę się uzależnić? Pozdrawiam

Wahania nastroju i nawroty pewnych trudności także mogą mieścić się w granicach normy. Powinny jednak być omawiane w psychoterapii- ich przyczyna, czy wydarzenia towarzyszące pogorszeniu mogą być istotne.

Witam,
Proszę o wszystkich niepokojach informować terapeutę.Również o tym,co przeżywa Pani pomiędzy wizytami,gdyż jest to na tyle specyficzna relacja,że może u osób podobnych osobowościowo do Pani powodować lęk przed budowaniem zaufania/więzi z terapeutą/.Tak nieufnośc ,jak widzę,powoduje Pani czujnośc i szukanie potwierdzeń.Jest wszystko w porządku.Proszę jednak otwarcie mówić o własnym lęku i nieufności.
Pozdrawiam serdecznie