Bieganie trzy razy w tygodniu a schudnięcie 9 kg w miesiąc

Da się schudnąć 9kg w miesiąc jeśli trzy razy w tygodniu po 30 minut będę biegał? Oczywiście nie będę jadł słodyczy ani nic z tych rzeczy. Jeszcze jedno, jeśli w ciągu dnia jem tylko obiad to mogę przytyć?
ponad rok temu

Podstawą do kalkulacji jest Twoja masa ciała, oraz dokładne oszacowanie współczynnika PAL.
Jedząc jeden posiłek dziennie (obiad) o nieokreślonym składzie z pewnością masz spowolniony metabolizm, tracisz ciągle rezerwy białkowe przy jednoczesnym wzroście otłuszczenia. Masę ciała (w kg) możesz tracić jednak sama warstwa tłuszczu będzie się powiększać.
Skontaktuj się ze specjalistą-pomoże Ci rozwiązać problem.

Witam, niewykluczone, że osiągniesz swój cel, jednak z pewnością nie będzie to trwała utrata kilogramów. Jedząc 1 posiłek w ciągu dnia spowolnisz metabolizm (mimo codziennej aktywności fizycznej). Nie dość, że powstanie efekt jojo (kilogramy wrócą po pewnym czasie i to z nawiązką), to dodatkowo obciążysz swój organizm, spowolnisz metabolizm – nie będzie to korzystne dla zdrowia i utrzymania szczupłej sylwetki. Poza tym poprzez takie (niewłaściwe) odchudzanie pozbędziesz się głównie wody i masy mięśniowej z organizmu, tkanka tłuszczowa spala się powoli. Znacznie lepiej jest chudnąć wolniej (0,5-1 kg na tydzień), ale za to skutecznie. Pomoże Ci w tym wizyta u dietetyka lub samokształcenie. Proponuję zapoznanie się z temacie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Witam,
Prawidłowo powinno się chudnąć od 0,5-1kg tygodniowo (2-4 kg na miesiąc). Szybsza utrata masy ciała może przyczynić się do wystąpienia efektu jo-jo - czyli powrotu do masy ciała , która była przed rozpoczęciem diety, a czasami nawet wiąże sie to z jeszcze większym przytyciem. Zatem lepiej wyznaczyć sobie cel 9 kg w 3 miesiące. Dieta oczywiście powinna być skomponowana tak, aby zapewniła Panu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zalecam 4-5 małych objętościowo posiłków. Jest udowodnione naukowo, ze spozywanie 2 i mniej posiłków w ciągu dnia wpływa na podwyżenei cholesterolu w organizmie oraz zaburzenei gospodarki węglowodanowej. A co do ćwiczeń to WHO zaleca dla osób młodych 1 godiznę dziennie aktywności fizycznej, a dla osób zdrowych po 50 r.ż minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut przy tętnie 130 uderzeń na minutę.

Dlaczego wmuszać? Cierpisz na jadłowstręt? 3 posiłki dziennie to także mało aby zdrowo wyglądać. Nie wiem czy słyszałeś o tym żeby jeść często a mniej? Jest to najprostsza porada dietetyczna, która w Twoim przypadku jest wystarczająca.
Jak masz problem z przyjmowaniem pokarmu spożywaj posiłki o wysokiej gęstości odżywczej (orzechy, nasiona, warzywa strączkowe, drób, wołowina, chude sery).
Istnieją również odżywki - preparaty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, które mogą okazać się równie pomocne.