Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jak mogę przesunąć okres?

Witam. Słyszałam o tym, że przez metodę antykoncepcyjną hormonalną można przesunąć okres. Od pół roku zażywam tabletki N***, zbliżają się wakacje i mam zaplanowany wyjazd pod namiot. Moje pytanie brzmi, czy biorąc te tabletki jest możliwość przesunięcia miesiączki? Jeśli tak, jak to zrobić? Czy są jakieś powikłania i niebezpieczeństwo zajścia w ciążę w tej sytuacji? Czekam na jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie ma Pani prawdziwej miesiączki (okresu), lecz tzw. krwawienie z odstawienia. Może Pani przesunąć krwawienie, nie robiąc przerwy pomiędzy opakowaniami. Proszę po prostu rozpocząć kolejne opakowanie zaraz po skończeniu poprzedniego, a 7-dniową przerwę wykonać dopiero po zakończeniu tego drugiego blistra. Nie będzie to miało ujemnego wpływu na działanie antykoncepcyjne. Może Pani również wydłużyć przyjmowanie tabletek o kilka tabletek, niekoniecznie całe opakowanie. Pozdrawiam!