Ból brzucha i uczucie pełnego pęcherza - jaki jest powód?

Witam, jestem Karolina, mam 19 lat. Mam pytanie bo trochę się martwię. Wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem ok. 4 razy na cała noc. Gdy obudziłam się rano strasznie bolały mnie dolne partie brzucha, ból nie ustępuje, odszedł mi apetyt, ale za to mam też uczucie pełnego pęcherza mogłabym co chwilę latać do łazienki. Nie wiem jak to zrozumieć bo mam tak pierwszy raz.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Po intensywnym i długotrwałym współżyciu może pojawić się uczucie dyskomfortu w okolicy podbrzusza.
Natomiast biorąc pod uwagę całość objawów wydaje się, że przyczyną może być zapalenie pęcherza moczowego lub inna infekcja w obrębie układu moczowego.
U kobiet stosunkowo często dochodzi do zakażeń układu moczowego ze względu na krótką cewkę moczową i bezpośrednie jej sąsiedztwo z ujściem pochwy.

Gdyby podobne objawy zdarzały się częściej w przyszłości to można rozważyć profilaktykę zakażeń układu moczowego po stosunku.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym, może być konieczne zastosowanie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl