Ból w stawie kolanowym oraz podrażnione kłykcie przyśrodkowe i boczne po biegu

Witam. To nie pierwszy raz kiedy mi się to zdarza, ale uczestniczyłem wczoraj w biegu. Przebiegłem tylko 13,8km co jest dla mnie małym wysiłkiem, ale 6-7h po biegu doskwiera mi ból w stawie kolanowym. Dokładnie rzecz ujmując mam bardzo podrażnione kłykcie przyśrodkowe oraz boczne (szczególnie guzek Gerdiego). Dziś nadal mnie boli, a najbardziej przy chodzeniu po schodach. Podrażnienie pasma biodrowo-piszczelowego raczej wykluczam. Co może być tego przyczyną? Jak mogę temu zapobiegać?

Dzień dobry,
ból po wysiłku świadczy o problemie przeciążeniowym.
Aby móc odpowiedzieć na Pana pytania, konieczne jest wykonanie pełnego badania klinicznego kolana, z uwzględnieniem stuktur stawowych, więzadłowych oraz mieśniowych, a także przeanalizowanie Pańskiej postawy ciała. Ważne jest również uzupełnienie informacji na temat Pańskiej aktywności (czy biega Pan regularnie ?, z jaką częstotliwością, intensywnością ? itd.)
Dlatego proponuję udać się do dobrego fizjoterapeuty lub lekarza ortopedy.
pozdrawiam

Witam,
czy kiedyś miał Pan jakiś uraz w tym kolanie?Można zastanowić się nad łąkotkmi?byc może za mało amortyzują, także przyczepy mięśniowe, pasmo biodrowo-piszczekowe? warto także zobaczyc stope i biodro - być moze problem leży nie w kolanie a kolano odbiera przeciążenie.Polecam wizyte u fizjoterapety w celu badania lub dobrego ortopedy.
Pozdrawiam