Bóle nadbrzusza i wynik badania histopatologicznego

dzień dobry. Od dłuższego czasu boli mnie nadbrzusze. Po zrobieni gastroskopii wszystko jest bez zmian, USG brzucha bez zmian, a wynik Histopatologiczny wyszedł mi taki wynik: rozpoznanie kliniczne: dyspespia, rozpoznanie histopatologiczne: gastritis chronica activa minoris gradus (metaplazja jelitowa(-); HP (-)) proszę o wytłumaczenie Mi co to jest, i jak to leczyć. Z góry dziękuje

Wynik nie przedstawia strasznej patologii. Jeżeli dolegliwości nadal się utrzymują warto zapisać się na wizytę do gastroenterologa.