Bóle podbrzusza a podejrzenie ciąży

Witam! Proszę o pomoc, 13 listopada dostałam okres, w następnym miesiącu było to 16 grudnia. W dniach 11 i 12 grudnia oraz 18 i 19 grudnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. 20 grudnia rano złe się czułam, a 21 od rana przez cały dzień mam bóle podbrzusza, nie mam apetytu. Czy mogę być w ciąży po tak krótkim czasie?

Witam! Trudno jednoznacznie wyliczyć Pani dni płodne, ze względu na brak odpowiednich danych. Do szczegółowszej analizy Pani cykli konieczna jest informacja na temat długości Pani cykli w przeciągu ostatniego roku. Biorąc jednak pod uwagę dotychczas podane dane, wydaje się, że do stosunków dochodziło wyłącznie w trakcie dni niepłodnych. Oznacza to, że ryzyko ciąży było znikome. Opisywane dolegliwości na pewno nie są związane z zapłodnieniem. Pierwsze objawy ciąży najwcześniej mogą być odczuwane na 2-3 tygodnie po nim, podczas gdy w Pani przypadku, dolegliwości pojawiły się zaledwie kilka dni po stosunku. Jeżeli nieprzyjemne objawy będą się utrzymywać, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam