Bóle w odcinku lędźwiowym i kości ogonowej

Od ponad roku mam problemu z odcinkiem lędźwiowym. Na początku ból promieniował aż do lewej kostki, bolały też przyczepy na pośladkach, gdy kładłem się spać czułem ogromny ból w lędźwiach. Po roku nadal czuję delikatny ból w lędźwiach i czasem w kości ogonowej. Obecnie jestem za granicą, po przyjeździe do Polski jakie badania wykonać aby zdiagnozować problem?? Jestem sportowcem amatorem uwielbiam Ćwiczyć i chcę wrócić do Ćwiczeń na lędźwie, lecz drobny ciężar podnoszenie powoduje dyskomfort.

Najlepiej zwrócić się do specjalisty; ortopedy albo neurologa który na podstawie wywiadu i badania klinicznego ustali jakie badania należy wykonać.
W diagnostyce chorób kręgosłupa pomocne jest badanie MRI danego odcinka.
Pamiętać też należy, że nie wszystkie ćwiczenia i formy aktywności są wskazane przy schorzeniach kręgosłupa, a niektóre wręcz są zakazane.