Bóle w okolicy lewego żebra

Witam Od jakiegos czasu pobolewa mnie w okolicy lewego zebra. Poczatkowo myslalm ze to żołądek jednak dyskomfort odczuwam od poczatku zebra od str mostku do konca zebra sięgające oz do pleców. Dodatkowo meczy mnie zgaga nadkwasnosc i czeste zaparcia. W ubieglym tyg robilam usg jamy brZuSznej nic nie wykazalo . lekarz wykonujacy zalecił zrobic badanie z krwi na bakterie Helikobacter. Mnie jednak niepokoi czy ten.dyskomfort czasami delikatny bol klucie moze miec zwiazek z trzustka?

Lek. Tomasz Budlewski

Niewykluczone, ale bez badania pacjenta i podstawowych badań nie jestem w stanie okreslic przyczyny. Co do badania Helicobakter z krwi to ma ono ograniczona wartość diagnostyczną. Jesli bóle są eweidentnie związane z jedzeniem i bardzo dokuczliwe lepiej wykonać gastroskopię, to badanie inwazyjne, ale i najbardziej wiarygodne.