Bóle w podbrzuszu - czy mogę być w ciąży?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne regularnie od kilku lat (czasami zdarzają mi się odchylenia kilkugodzinne).13go czerwca współżyłam bez zabezpieczenia na zasadach stosunku przerywanego. Okres skończył mi się 10go lub 11go. Nowe opakowanie tabletek zaczęłam przyjmować od 12go czerwca. Łyknęłam tabletkę 72po po upływie około 35 godzin. Branie tabletek kontynuowałam normalnie. W trakcie tego miesiąca wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. 5go lipca dostałam okres dzień wcześniej niż zwykle, był normalny. Od 10go biorę znowu tabletki. Przez ten okres co jakiś czas męczą mnie nawracające bóle w dolnej części pleców i w podbrzuszu, jestem zmęczona, rozdrażniona. Urosept ani lekarstwa na pęcherz nie dają efektów. Dziś znów wykonałam test i też był negatywny. Ale temperatura w pochwie wnosi 37,4-37,5. Czy mogę być w ciąży? A jeżeli nie, to co może być przyczyną takiego zachowania się mojego organizmu? Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma pewnej na 100 % metody antykoncepcji. Stosując tabletki idealnie wg instrukcji skuteczność wynosi ok. 99,9%. W praktyce jednak bardzo często występują czynniki zakłócające, jak na przykład  wymioty, biegunka, antybiotykoterapia, zapominanie, itp. Biorąc pod uwagę powyższe przyczyny skuteczność spada do ok. 92%.

Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu, także podwyższona temperatura w pochwie. Gdy w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych dojdzie do sytuacji, w której są wątpliwości, czy to ciąża należy zrobić test ciążowy (jego skuteczność to około 99%).

W Pani przypadku ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe, w razie wątpliwości należy powtórzyć test lub wykonać badanie beta HCG w krwi.
Inną przyczyną podwyższonej temperatury w pochwie może być przykładowo infekcja dróg rodnych.

Pozdrawiam serdecznie!