Bóle w podbrzuszu po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, kilka lat temu miałam usunięty woreczek żółciowy. Teraz znowu odczuwam bóle w podbrzuszu. Poprzednio "lekceważyłam" bóle i ... nie było już co leczyć. Czy powinnam tym razem pójść do lekarza? Czy jest możliwe, że kamienie odkładają się w innym miejscu? Boję się, że z tytułu "lekkich" bóli usłyszę, że jestem przewrażliwiona. Tak ogólnie to jestem "odporna" na ból i leki biorę dopiero, jak ból "położy" mnie do łóżka. Pozdrawiam Anna z Warszawy

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

podbrzusze to jest dolna część jamy brzusznej i nie jest częstym objawem aby pęcherzyk żółciowy powodował dolegliwości akurat w tej okolicy. Zapewniam Panią że w jamie brzusznej poza pęcherzykiem żółciowym znajduje się cała masa innych ważnych organów i nawet po usunięciu pęcherzyka jest jeszcze "co leczyć".
Skoro odczuwa pani dolegliwości proponowałabym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje na podstawie objawów jakie badania lub konsultacje
specjalistyczne mogłyby być pani potrzebne do ustalenia przyczyny tych dolegliwości.

Pozdrawiam,

Anna Asenko