Bolesność pleców a wynik RTG kręgosłupa

witam!Mam silne bóle pleców i nie wiem już jak to leczyć,proszę o pomoc gdzie mam się udać.oto wynik rtg kręgosłupa lędżwiowego-krzyżowego AP bok;Lewostronna skolioza oraz zmiany zwyrodnieniowe w postaci wyrośli kostnych krawędzi trzonów L2-L4. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 zwężona. Jestem cały czas na zastrzykach i masażach pomaga chwilowo.Co mógłbym zrobić aby uśmierzyć ból?

Dolegliwości bólowe pleców/krzyża/grzbietu mają złożoną etiologię i najczęściej są spowodowane czynnikami mechanicznymi. W Pana sytuacji należy przede wszystkim uzupełnić wywiad chorobowy i przeprowadzić badanie fizykalne. Zdjęcia RTG trzeba zobaczyć i ocenić, ponieważ taki opis informuje nas jedynie o rodzaju zmian strukturalnych, a nie o ich zaawansowaniu. Wskazana jest ocena neurologiczna lub ortopedyczna. Większość zespołów bólowych kręgosłupa leczy się zachowawczo.