Brak apetytu u 7-latka

Moje dziecko ma 7 lat i je tylko kilka potraw, ciągle tych samych i w dodatku tylko w domu. W innych miejscach, np. w szkole nie je nic. Boję się że to się odbije na nowych ząbkach i kościach, bo intensywnie rośnie. Co zrobić w tej sytuacji?

Witam, u dzieci często obserwuje się anarchię w jedzeniu- spożywają więc tylko kilka określonych produktów. Monotonia nie jest wskazana dla rozwijającego się organizmu, Jednak zanim wprowadzimy suplementację diety warto skonsultować się z lekarzem pediatrą i wykonać podstawowe badania krwi, Oczywiście pomimo odmowy ze strony dziecka radzę proponować mu nowe produkty, kilka razy nawet gdy odmawia- nie wciskać na siłę,dziecko z czasem powinno zainteresować się nowymi produktami.