Brak ciąży przez 5 miesięcy pomimo stosunków bez zabezpieczenia

dzien dobry ;) mam 21 lat i 5 miesiecy temu odlozylam tabletki antykoncpecyjne ( bralam je przez półtora roku NARAYA) i od tego czasu uprawiamy z chlopakiem seks bez zabezpieczenia.. i co mnie dziwi i jakie moje pytanie to to ze jeszcze nie zaszlam w ciaze.. zaczynamy sie z chlopakiem troche obawiac, czy to normalne ze moglam przez 5 miesiecy nie zajsc w ciaze? dodam ze przynajmniej w dwoch z tych miesiecy uprawialismy seks w okolicach owulacji.. bardzo prosze o odpowiedz, czy mamy sie martwic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę dalej starać się o ciążę. Warto pamiętać, że statysyczna para stara się o ciążę przez około 6 miesięcy.