Brak efektów a kilka miesięcy odchudzania

Mam 15 lat 171cm i waże 73kg i od kilku miesięcy się odchudzam.Jem bardzo zdrowo około 1500 kcal dziennie.Zdaża mi sie cos zjeść słodkiego ale rzadko.Codzinnie ćwiczę w domu i raz w tygodniu trenuje siatkówke.Niestety moja waga stoi w miejscu juz jakieś 2 miesiące. Ale to nie jest tak ważne dla mnie jak wygląd a on się nie zmienił.Wiem że trzeba na to czasu ale efekty powinny juz być.Robiłam badania hormonów tarczycy ale mam dobre wyniki.Dlaczego nie chudne?Co mam zrobić?Prosze o pomoc.

Witaj,
Posiłki zawsze należy jeść regularnie - rano sniadanie w ciągu 30minut od wstania z łóżka, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Posiłki mają mieć małą objętość. Jedz warzywa i owoce, kaszę (jęczmienna, jaglana, gryczana). Czy w Twojej diecie występują tłuszcze? Powinny stanowić około 25% kalorii - czyli 50-60g. Czasem organizm jak ma zamało tłuszczu w diecie, nie chce uwolnić tego zgromadzonego. Pij zieloną herbatę (2 filizanki dziennie) i pu-erh. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

W celu poznania przyczyny zatrzymania wagi musiałabym znać więcej szczegółów dotyczących Twojego sposobu odżywiania oraz trybu życia. Oprócz kaloryczności ważna jest jakość jedzenia i sposób rozdziału kaloryczności na posiłki. Być może gdzieś popełniasz błąd. Zapraszam na konsultację dietetyczną, na której postaram się udzielić Ci bardziej szczegółowych wskazówek.