Brak krwawienia po drugim opakowaniu i zapomniana tabletka - czy możliwa jest ciąża?

W środę wzięłam ostatnią tabletkę z drugiego opakowania tabletek. Po pierwszym, okres dostałam 2. dnia a w tym nic. Wszystkie przyjmowałam regularnie, ale jednego dnia wystąpiła lekka biegunka, 5 minut po przyjęciu tabletki i jeszcze raz za jakieś pół godziny. Czy możliwa jest w tym przypadku ciąża? Czy może to być spowodowane tym, że to dopiero moje drugie opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie występuje zwykle w 2-3 dniu 7dniowej przerwy, ale nie jest to reguła. Jeżeli pojawi się później, to nie jest to powód do obaw. Najważniejsze, żeby krwawienie w ogóle wystąpiło w tych dniach. Jak rozumiem, nadal jesteś w trakcie przerwy. Poczekaj zatem jeszcze kilka dni. Jeżeli pod koniec przerwy krwawienie się nie pojawi, wykonaj test ciążowy wykluczający ewentualne zapłodnienie. Jeżeli biegunka miała miejsce na chwilę po przyjęciu tabletki, a nie przyjęłaś dodatkowej, to niestety takie ryzyko istnieje.
Pozdrawiam