Brązowe plamienia dwa dni po miesiączce

Mam pytanie odnosnie plamień ok 2 dni po miesiączce miałam delikatne brązowe plamienia. Ciekawi mnie to jak wyznacza się dzien szczytu śluzu. Ja zobserwowałam ostatni dzien z śluzem płodnym(nie było go dużo) dzien przed owulacją.(wg kalendarzyka) W dniu owulacji miałam białawy wodnisto kremowy śluz. Kiedy występuje owulacja ? jak jest go dużo (tego jak kurze jajo) czy dzien szczytu śluzu i czym spowodowane są te plamienia?

Witam,
plamienia mogły być resztkową miesiączką - nie ma powodów do obaw,
śluz najbardziej rozciągliwy i w największej ilości występuje tuż przed owulacją.

pozdrawiam!