Brązowy śluz z pochwy - jaka jest przyczyna?

Mam 16 lat, miesiączkuje już od 3 lat, ale moje cykle są nieregularne. Z chłopakiem pieściliśmy się wczoraj, ale przez ubranie a dzisiaj w łazience zauważyłam brązowy śluz i nie wiem dlaczego?

Witam serdecznie!

Najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości są zmiany poziomów hormonów. Czasami także podczas owulacji może dochodzić do plamienia.
Innym powodem dolegliwości mogą być zmiany patologiczne w obrębie narządów płciowych.
Jeżeli dolegliwości nadal się utrzymają wskazana będzie wizyta u ginekologa, najlepiej poprzedzona rozmową z rodzicami. Jeżeli do tej pory Pani nie współżyła warto rozważyć szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka - jest to cykl szczepień, zabezpieczający przed groźnymi powikłaniami będącymi efektem zarażenia wirusem, który przenosi się drogą płciową.
Jeżeli Pani współżyje proszę pamiętać o koniecznym zabezpieczeniu, które nie będzie chroniło jedynie przed ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (między innymi HIV, kiła, rzęsistkowiec, wirusowe zapalenia wątroby, infekcje grzybicze).

Pozdrawiam