Podejrzenie hemoroidów i ból odbytu

Jak wyglądaja hemoroidy? Zaciekawiło mnie to, gdy zobaczyłem, ze mój odbyt jest, nie wiem, niebieski albo taki ciemniejszy i pojawiły się małe jakby gulki, albo, nie wiem, coś w tym stylu. Nie był brudny -.- Nic mnie nie boli, tylko nie wiem, czemu np. raz na 4-5 miesiacy mnie tak boli odbyt, może nawet rzadziej, i ktrótko. Czy czasem odbyt nie powinien mieć kolorow podobnych do skóry? N ie chcę iść do lekarza, bo to będzie upokarzające i nieprzyjemne ;/ chyba, że to będzie konieczne. Czy to są hemoroid y?
ponad rok temu

Obraz jednak nie jest jednoznaczny, dlatego też ważne jest skonsultowanie problemu z lekarzem (świąd tej okolicy może być związany z wieloma innymi przyczynami, podobnie jak i krwawienie itd.).