Ciemnobrązowe plamienie zamiast okresu

Witam, mam ważne pytanie. 5.01. powinnam dostać okres (zazwyczaj spóźnia mi się o tydzień). Dziś jest 24.01 i dalej nic, jedynie od wczoraj słabe plamienie (ciemnobrązowe). 10.12. współżyłam z chłopakiem. Zrobiłam już 2 testy ciążowe, jeden 2 tyg. temu, drugi tydzień temu (oba wyszły negatywne). Co robić?

Witam serdecznie!
Brak miesiączki u kobiet aktywnych seksualnie zawsze wymaga wykluczenia ciąży. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki uzyskujemy co najmniej 14 dni po stosunku. Optymalnie jest wykonać test kilka dni po terminie spodziewanej miesiączki. Niezależnie od terminy wykonania testu należy pamiętać, iż domowe testy ciążowe cechują się 98% skutecznością. Oznacza to, że 2% wyników jest fałszywych. W obecnej sytuacji, jeżeli zależy Pani na ostatecznym wykluczeniu ciąży może Pani wykonać test krwi lub umówić się na badanie USG. W przypadku negatywnego testu lub braku zarodka w USG wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Plamienia międzymiesiączkowe, względnie zmiana charakteru miesiączki wymagają diagnostyki hormonalnej.
Pozdrawiam