Co jest powodem mrowienia nogi i czy ma to związek z kręgosłupem?

Witam. Moj problem zaczal sie od mrowienia w prawej nodze ( od kolana w dol) oraz prawej dloni. Po 4 dniach gdy objawy nie ustepowaly trafilam do szpitala na badania. Czulam sie slabo, mialam zawroty glowy, dreszcze. Cisnienie w granicach 117/90. Badania krwi ok. Z tomografii glowy wyszlo ze w prawym placie ciemieniowym widoczne jest male, hiperintezyjne uszkodzenie istoty bialej t2, z niespecyficznym ogniskiem gilotycznym. oraz sluzowe zgrubienie w zatokach przynosowych. Mialam rowniez wykonany rezonans kregoslupa. Wyszlo ze wszystko jest ok, tylko jest umiarkowana utrata wysokosci podstawy dysku, wiaze sie to z lagodnym zwezeniem prawego otworu wylotowego. ale to co wyszlo nie jest powodem zlego samopoczucia. Diagnoza to parastezja. Niestety mrowienie nie ustapilo, a zawroty glowy sie nasilily. Badan juz zadnych nie bede miala. Uslyszalam ze to nic groznego I samo przejdzie, tylko tak sie normalnie nie da funkcjonowac :(

Lek. Paweł Szadkowski

Nasilone zawroty głowy wymagają leczenia przez lekarza neurologa, warto powierzyć mu również prowadzenie dalszej diagnostyki, ponieważ trudno coś więcej zaproponować jeszcze jakieś badanie zważywszy na to, że miała pani już prowadzoną diagnostykę w oddziale szpitalnym jeśli nie ma się wglądu w dokumentację. Może pani również wykonywać odpowiednie zestawy ćwiczeń zalecane przy zawrotach głowy. Konsultacja laryngologiczna może również wyjaśnić ewentualne przyczyny zawrotów głowy.