Co jest powodem tycia u osoby stosującej tabletki antykoncepcyjne?

Witam biorę tabletki antykoncepcja już 3 lata ale od trzech miesięcy tyje miesiączkę mam nie wiem co to może być.

Lek. Paweł Szadkowski

Jednym z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji hormonalnej może być przyrost masy ciała, aczkolwiek nie należy tego nadinterpretowywać. Tycie zwykle jest spowodowane nieprawidłową dietą, ale po wykluczeniu tego warto sprawdzić poziom TSH i/lub udać się do lekarza pierwszego kontaktu.