Co mogło być przyczyną śmierci mojej mamy?

Witam. Moja Mama ( 61 l.) chorowała na niewydolność nerek i nadciśnienie. Po badaniach krwi i zbyt wysokim poziomem kreatyniny, lekarz rodzinny skierował Mamę do szpitala. Przed przyjęciem Mama miała wykonane podstawowe badania ( morfologię, ekg, usg jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej ) i została przyjęta na oddział. Następnego dnia na bloku operacyjnym założono Mamie wkłucie w żyłę szyjna i czekała na dializę. Popołudniu zadzwoniono ze szpitala, że Mama zmarła. Pojechałam tam natychmiast, z rozmowy z lekarzem nie wszystko pamietam, ponieważ nagła smierć Mamy była dla mnie szokiem - zawiozłam do szpitala przytomną, kontaktową i poruszająca się o własnych siłach osobę, a na drugi dzień w szpitalu nagle umiera. Na wyniki sekcji zwłok czekalam poltora miesiaca, dzis je odebrałam i przyczyna smierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa. W dokumentach z pobytu Mamy w szpitalu, które odebrałam ( byłam upoważniona ) była informacja o ostrym zawale. Moja Mama nigdy wczesniej nie przechodziła zawału, brała regularnie leki na nadciśnienie i nie skarżyła się na dolegliwości ze strony serca. Od lekarza wiem, że przed dializa ( to była pierwsza ) nie podano heparyny. Ciągle mam watpliwości co do przyczyny śmierci Mamy, zastanawiam się, czy żyłaby, gdybym nie zawiozła jej do szpitala, bo mam przekonanie, że jej smierć ma bezpośredni związek z dializą, ponieważ Mama zmarła tuż po niej. Była reanimowana 40 minut, niestety bezskutecznie. Czy przyczynę, ktora podana jest w protokole sekcji mozna uznać za przyczynę smierci ? Przecież ta niewydolność musiała być czyms spowodowana. Czy fakt, że nie podano heparyny może być znaczący ? Czy mogło dojść do zatoru ? Lekarka powiedziała, że przed pierwszą dializą nie podaje się heparyny. Czy to prawda ? Czy mogę domagać się konkretniejszych przyczyn smierci mojej Mamy ? Ja tak naprawdę cały czas nie wiem co się stało i dlaczego Mama tak nagle zmarła. Chciałabym miec tylko pewnosc, ze smierć miała przyczyny wyłącznie naturalne i ze nikt nie popełnił żadnego błędu. Będę wdzięczna za pomoc.

Nie możemy udzielać takich informacji z poziomu portalu. Proszę pytać bezpośrednio lekarza, który stwierdził zgon lub poczekać na wyniki sekcji zwłok, gdzie będzie ustalona przyczyna śmierci