Co może oznaczać taki wynik badania kolonoskopowego?

Dzień dobry . Dostałam wynik kolonoskopia. I jest tam napisane że : srednio nasilone i aktywne niespecyficzne zapalenia jelita grubego . Czy to coś jest groźnego. Proszę o radę
MĘŻCZYZNA, 61 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Podany opis badania wymaga stacjonarnej wizyty do specjalisty gastrologa który przede wszystkim oceni objawy kliniczne z badaniem fizykalnym po którym zleci odpowiednie leczenie oraz konsultacje specjalisty dietetyka klinicznego w celu ustalenia odpowiedniego żywienia

Pozdrawiam