Co może znaczyć takie bolesne miesiączkowanie?

Witam mam 27 lat i od roku zmagam się z bardzo bolesnymi miesiączkami wcześniej były też bolesne ale nie az tak jak teraz. Miesiączki mam przeważnie co 29-30 dni czasem szybciej i trwają do 6 dni. Ból jest taki że w ciągu dnia muszę na prawdę sporo tabletek zjeść w innym wypadu bym nie wytrzymała bólu ponad to miesiączka jest bardzo obfita. Byłam u ginekologa i stwierdził że jest wszystko dobrze i miesiączka musi boleć. Juz sama nie wiemy czy to jest normalne i odpuścić czy może zmienić lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli miesiączki zmieniły swój charakter w ostatnim roku, to zdecydowanie wymaga to poszerzenia diagnostyki i upewnienia się co do prawidłowości w funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego. Trudno bez poznania wyników badań – m.in. USG transwaginalnego – postawić diagnozę. Nie pisze Pani także o tym, jakie środki przeciwbólowe Pani zażywa oraz w jakich dawkach – proszę pamiętać, że niewłaściwie dobrany lek lub zbyt mała dawka może być przyczyną braku efektu w postaci uśmierzenia bólu menstruacyjnego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki.

Ból miesiączkowy może mieć charakter organiczny lub czynnościowy, a przyczyn nasilonych dolegliwości można upatrywać m.in. w: stanach zapalnych przydatków i przymacicz, przeroście błony śluzowej poza macicę, zaburzeniach hormonalnych czy nieprawidłowym złuszczaniu się błony śluzowej. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.