Co oznacza ból lędźwi przy siedzącym trybie życia?

Witam, mam 20 lat i przez większość czasu siedzący tryb życia - studiuję medycynę, więc Państwo wiedzą, z czym to się je. Ostatnim czasem pojawił się u mnie tępy ból w lędźwiach, niespecjalnie po jakimś większym wysilku, po prostu obudziałm się rano z bólem. Utrzymuje się już 2 tygodnie. Raz wiekszy, raz mniejszy. Postanowiłam odkopać MRI sprzed roku (był orobione z powodu bólu w nodze przy nerwie kulszowym gdy siedziałam, ale okazalo sie potem ze to zły sposob siedzenia, na krawędzi posladków z całym ciezarem na kosciach kulszowych go powodował bo odkąd siedzę normalnie - problemów na tym tle brak). Niestety pojawił się ból lędźwi, a w opisie tego badania sprzed roku mam: spłycenie lordozy, niewielkie cechy dehydratacji i obnizenia tylneoo obrysu krążka L5/S1. Zastanawiam sie czy przy tym lekkim zwyrodnieniu krążka mogę uprawiać jeździectwo? Trenuję 1 raz w tygodniu, ale wiem, że jest to sport w którym kręgosłup amortyzuje ruchy konia. Nie wyobrażam sobie zaprzestać jazdy konnej, ale nie chcę miec zwyrodnienia kręgosłupa w wieku 30 lat. Czy mogę jakoś wspomóc kręgosłup i zapobiec dalszym zwyrodnieniom krążka L5/S1?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna łączna ocena bezpośredniego badania lekarskiego wraz z wynikiem i Ew powtórzenie badania