Co oznacza gorączka, ból głowy i gardła?

Witam, Na początku stycznia pobolewało mnie gardło, brałam tabletki na nie, kiedy po kilku dniach ból nie przeszedł poszłam do lekarza. Dał mi środki przeciwzapalne, powiedział że mamdziwne grudki na gardle i że jak nie przejdzie to będzie musiał być antybiotyk, na następny dzień zaczęłam czuć się jak przeziębiona (ogólne osłabienie, mocny katar i lekki kaszel), po 3 dniach przeszło a za niecały tydzień gardło ponownie wróciło wzmocnione. Ponownie poszłam do lekarza, okazało się że mam powiększone migdałki, węzły chłonne, dostałam antybiotyk unidox. Brałam go 10 dni, gardło przestało bolec, jednak migdałki i węzły chłonne zostały. Poszłam wiec do laryngologa, który stwierdził że to na pewno infekcja, dał mi antybiotyk zinner i powiedział że na 100% przejdzie, antybiotyku nie skończyłam brać a wczoraj złapała mnie gorączka, ból głowy i kaszel. Może ktoś mi pomóc?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam ponowną konsultację laryngologiczną. Zdarza się, że angina jest wywołana przez inne bakterie niż paciorkowce. Zdarza się również etiologia grzybicza, w której należy zastosować leki przeciwgrzybicze. Należy też rozważyć możliwość powstania ropnych powikłań anginy. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.