Co oznacza ta krwawa zmiana na klatce piersiowej?

Jakiś czas temu na klatce piersiowej pojawiła mi się krostka którą rozdrapałem. W jej miejscu mam teraz duży wypukły pęcherzyk napełnimy krwią, nic mnie nie swędzi i nie uwiera. Nie wiem co z tym zrobić bo raz mi się przebił to bardzo intensywnie krwawił.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisana zmiana powinna zostać skonsultowana z dermatologiem. Być może jest to zwykła niegroźna krostka i wówczas nie będzie miała Pani powodów do niepokoju. Wykwity na skórze mogą być jednak jednym z pierwszych sygnałów świadczącym o rozwoju jednostki chorobowej.

Dzieje się tak między innymi w przypadku niektórych chorób układu pokarmowego. Zmiany skórne towarzyszą np. zakażeniom pasożytniczym, wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego czy chorobie Leśniowskiego-Crohna.

Czasem zdarza się, że zmiana skórna świadczy nawet o rozwoju choroby nowotworowej. Warto więc pokazać ją specjaliście.

Więcej o zmianach skórnych przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne-alergie-nowotwory-ziola-lagodzace.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.