Co oznacza takie intensywne plamienie i bóle brzucha?

Witam. 15.05 dostałam plamienia, które przerodziło się w coraz większe krwawienie w ciągu ostatnich dwóch dni (17.05). Dodatkowo doszły delikatne boleści w dole brzucha (jak na okres). Ostatnią miesiączkę miałam ok. 2 tyg wcześniej od 28.04 do 2.05, okres był spóźniony o 3/4 dni Jednakże współżylam (ze stałym partnerem) 27.05 bez zabezpieczenia. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień stąd pytanie czy mam o co się martwić? Czy to może być coś poważnego? W internecie jest wiele odpowiedzi od ciąży przez poronienie jak i nowotwór... Martwię się ponieważ pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja. Miesiączki mam w miarę regularne. Cykl trwa ok 25-28 dni.
KOBIETA, 27 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro po ostatnim współżyciu bez zabezpieczenia pojawiła się menstruacja, która wyglądała tak samo jak dotychczasowe, to nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Kolejne plamienie, które wystąpiło po dwóch tygodniach od miesiączki jest wskazaniem do wizyty ginekologicznej, więc bardzo dobrze, że już zapisała się Pani do lekarza. Proszę nie zakładać pesymistycznej wersji. Możliwe, że były to po prostu plamienie owulacyjne. Przy nim również mogą pojawić się dolegliwości bólowe brzucha.

Inne pytania o plamienie po dwóch tygodniach od miesiączki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skapa-miesiaczka-i-ponowne-krwawienie-po-dwoch-tygodniach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/drugi-okres-po-dwoch-tygodniach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-dwoch-tygodniach-od-poprzedniego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.