Co oznacza wynik badania kału 4-miesięcznego dziecka?

Dzień dobry, Czy mogłabym prosić o interpretację wyniku badania ogólnego kału oraz posiewu kału u 4,5 mies. syna? Od 7tyg.ż. syn jest na Nutramigenie Puramino (ze względu na hospitalizację spowodowaną nietolerancją białek mleka i dużym odwodnieniem organizmu), aktualnie wprowadzam Nutramigen LGG, ale kupy są brzydkie, ciemnozielone, tłuste, śmierdzące, przypominające smółkę... Wynik posoewu: Brak E.coli będącej głownym składnikiem tlenowej, stałej flory fizjologicznej przew.pokarmowego. Wyhodowane w warunkach tlenowych drobnoustroje stanowią florę fizjologiczną. Posiew w kier.Salmonella i Shigella oraz pałeczek niefermentujących - ujemny. Zaobserwowano liczny wzrost Enterococcus spp. i pałeczki G- z rodziny Enterobacteriacae. Bad. ogólne: barwa zielona, konsystencja płynna, woń swoista, odczyn obojętny, krew w kale ujemna, krople tłuszczu pojedyncze, ziarna skrobi nieobecne (wpw), komórki roślinne nieobecne, pasożytów nie znaleziono, włókna mięsne nieobecne (wpw). Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie znaleziono tutaj nic niepokojącego, ale taki wynik zawsze należy zestawić ze stanem klinicznym pacjenta, dlatego warto aby skontaktowała się Pani z pediatrą, który opiekuje się Pani dzieckiem.