Co oznacza wynik EEG w śnie u 3-latka?

Co może oznaczać wynik eeg w śnie dziennym u 3 letniego dziecka: Cechy bioelektryczne snu-fale ostre wierzchołkowe,wrzeciona snu-wyrażone.Na tym tle w ok.skroniowejobustronnie,z przewagą strony prawej,występują serie fal ostrych o ampl, do 350uv.Zmiany te w trakcie przebudzenia wykazują tendencję do uogólnionej synchronizacji. Fs bez wpływu na zapis

Badanie EEG interpretuje się zawsze ale to zawsze w kontekście objawów klinicznych występujących u pacjenta.
Najczęściej jest wykonywane podczas diagnostyki padaczki. Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.