Co oznacza wynik MR kręgosłupa 40-latki?

MRI Kręgosłup Ledzwiowo-Krzyżowy. Od jakiegos czasu czuje klucie w pachwinach i ucisk w pdbrzuszu ,czy to moze byc od kregoslupa? Lordoza ledzwiowa poglebiona,wysokosci trzonow L prawidlowe.Sygnal ze szpiku kostnego jednorodny..Zaostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi trzonowych L4/L5,L5/S1.Zmiany zwyrodnieniowe przerostowe w stawach miedzykregowych L4/L5,L5/S1 umiarkowanie nasilone.Pogrubienie więzadeł żółtych tych stawów.Niewielkiego stopnia dehydratacja zwyrodnieniowa i niewielkie obniżenie wysokości krążka miedzykregowego L5/S1. L4/L5 niewielka uogolniona wypuklina krążka miedzykregowego spłaca zachylki miedzykregowe .L5/S1 uogolniona wypuklina krazka z tylno/prawoboczna niewielka przepuklina typu protuzji,zmiany przerostowe stawów miedzykregowych,częściowe przewezenie otworów miedzykregowych wyrazniej po stronie prawej,bliskie sąsiedztwo do korzenia nerwowego L5 prawego.Pozostale krążki m-k o prawidlowych wysokosciach i jednorodnym sygnale,bez zmian dyskopatycznych.Zachowanie rezerwy plynowej podpajeczynowkowej.Kanał kregowy o prawidłowej szerokości światła.Rdzeń kregowy pogranicza Th/L oraz struktury stożka końcowego i nici ścięgnistych o prawidłowej grubości i intensywności sygnalu,bez zmian patologicznych.W obrębie tkanek miękkich przykregoslupowych bez zmian patologicznych. Bardzo proszę o odpowiedź?

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na przepuklinę krążka międzykręgowego i liczne zmiany zwyrodnieniowe. Może to być przyczyną Pani objawów. Sugeruję zwrócić się do swojego lekarza, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!