Co oznacza wynik TK zatok 19-latki?

Witam, bardzo proszę o interpretację mojego wyniku TK zatok. Masywne zgrubienia błony śluzowej zatok czołowych, sitowia, zatoki szczękowej prawej (do 23mm w zachyłku zębodołowym) i zatoki szczękowej lewej (do 9mm). Ciemiączko przyśrodkowej ściany zatoki szczękowej lewej 2mm. Kompleksy ujściowo-przewodowe przednie po stronie lewej niedrożne, po stronie prawej drożne, tylne obustronne drożne. Małżowiny nosowe dolne o pogrubiałej błonie śluzowej, następowe ograniczenia drożności przewodów nosowych. Minimalne skrzywienie przegrody nosowej prawostronne.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na stan zapalny zatok. Z opisem powinna się Pani udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż leczenie zależy od Pani objawów, stanu ogólnego i tego, czy jest to ostre zapalenie, czy przewlekłe.