Co oznacza wynik TSH po wycięciu tarczycy?

* Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) ↓ 0,316 µIU/ml 0,350 — 4,780 Metoda CLIA, aparat Advia CENTAUR, odczynnik Siemens Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 4,90 pmol/l 3,53 — 6,45 Metoda CLIA, aparat Advia CENTAUR, odczynnik Siemens Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 22,42 pmol/l 11,46 — 22,65 to jest mój wynik-myślę że jest ok! Nadmienię że mam wyciętą rok temu tarczycę. Czy dobrze myślę czy też mam się pośpiesznie udać do lekarza?Bardzo dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

TSH jest zbyt niskie, co może świadczyć o zbyt dużej dawce preparatów suplementujących hormony tarczycy. Powinna Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu ustalenia dawki hormonów, które Pani powinna przyjmować.