Co robić z bólem głowy nad uszami?

Dzień dobry, od lat borykam się z dość silnym bólem głowy występującym nad uszami, który pojawia się po powrocie z zimnego do ciepłego (np ze spaceru zimą po wejściu do domu), chociaż czasami zaczyna się już w trakcie spaceru po kilkudziesięciu minutach. Co może być tego przyczyną? Później cały dzień boli mnie głowa. Jestem alergikiem całorocznym, stosuję Dymistę 1x dziennie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

możliwe przyczyny opisywanego przez Panią bólu głowy mogą mieć podłoże np. w bólu zatokowym lub migrenie.

Ból zatokowy występuje, gdy zatoki twarzowe ulegają zapaleniu, co z kolei powoduje ich obrzęk. Najczęściej jest to wynik infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Zimne powietrze może wpływać na powstawanie tego bólu poprzez skurcz naczyń krwionośnych, co z kolei wpływa na zmianę ciśnienia w zatokach.

Drugą możliwą przyczyną bólu głowy może być migrena. Migrena to rodzaj bólu głowy, który jest powodowany różnymi czynnikami, w tym zmianami ciśnienia atmosferycznego, zmianami temperatury, brakiem snu, stresem i niezdrowym stylem życia.

Zalecamy skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub neurologiem, aby uzyskać profesjonalną opinię i zalecenia dotyczące leczenia. Warto również rozważyć noszenie nakrycia głowy, które może chronić przed nagłymi zmianami temperatury.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-bolem-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.