Co robić z mocnym krwawieniem z odbytu po wypróżnieniu?

Witam. Około 2 tygodni po porodzie (cc) zaczęłam krwawić po wypróżnieniu żywo czerwoną krwią. Krew była tylko na papierze. Trwało do ok 2 miesięcy aż do momentu wzięcia czopków na hemoroidy. Co do innych objawow to czasem lekko swędział mnie odbyt i czułam kłucie w środku. Pd 2 miesięcy nie ma krwawień. Czy to mogły być hemoroidy wewnętrzne? Czy czopki na hemoroidy mogłyby „uciszyć” np. raka? Proszę o pomoc, bo panicznie się boję, że to jakieś raczysko sie przyczepiło.

Witam,

opisane objawy wskazują na żylaki odbytu ale aby się upewnić, że nie jest to np nowotwór jelita wymagana jest stacjonarna wizyta w celu wykonania badania oraz diagnostyki która wykluczy lub potwierdzi nowotwór.

Proszę pamiętać, że główną przyczynę krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego stanowią guzki krwawnicze i szczelina odbytu.

Wskazana jest konsultacja stacjonarna ze specjalistą gastrologiem w celu diagnostyki lub w razie długiego oczekiwania na wizytę do specjalisty proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego który zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną i obrazową.

Pozdrawiam