Co robić z tymi brudzeniami?

Witam. Mam 27lat. Po pierwszej ciąży 2 lata. Miesiączka regularna . Kilka dni temu skończył mi się okres i wczoraj zaczęłam delikatnie" brudzic" bielizne do tego luźne stolne / biegunki lekkie i dziś Tak samo .. mam trochę wzdęty brzuch ( juz od dawna) . Brak innych objawów. Lekarza mam dopiero za miesiąc. Dodam że pierwszy raz mam takie objawy. Co to może być? Mam się martwić czymś?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie po okresie powinno zostać skonsultowane z lekarzem, gdyż świadczyć może o nieprawidłowościach, takich jak mięśniaki macicy czy torbiele na jajnikach.

Wzdęcia oraz luźne stolce mogą oznaczać problemy z układem pokarmowym, ale również mogą mieć związek z plamieniami. Biegunki pojawiające się bez żadnej konkretnej przyczyny, częste oddawanie moczu, zaburzenia miesiączkowania czy zaparcia to niektóre z objawów, jakie pojawiają się w przypadku mięśniaków macicy. Objawy, rodzaje oraz leczenie mięśniaków zostało opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy-objawy-rodzaje-leczenie.

Natomiast torbiele na jajnikach powodują dolegliwości bólowe lub uczucie dyskomfortu w okolicach podbrzusza. Towarzyszą im nieprawidłowe plamienia bądź krwawienia międzymiesiączkowe oraz uczucie parcia na pęcherz. Więcej na ten temat przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Aby stwierdzić co Pani dolega konieczna jest więc wizyta w gabinecie lekarskim.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.