Co zrobić w przypadku wysokiego poziomu GGTP?

mam strasznie wysoki ggtp wynosi 332 co mam robic i czym mi to grozi

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższy wynik może świadczyć o patologii dróg żółciowych i/lub wątroby. Przydatne będzie wykonanie: ALT, AST, INR, bilirubina całkowita i pośrednia, morfologia krwi z rozmazem, kreatynina, badanie ogólne moczu oraz USG jamy brzusznej. Sugeruję również udać sie do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie pokierowania dalszą diagnostyką.