Co zrobić z tym bólem gardła, który trwa już miesiąc?

Witam. Jakis czas temu, moze miesiac jedzac, mialam wrazenie, ze polknelam kostke z miesa. Poczulam to dziwnie, jakby zamiast srodkiem przedostala sie z boku. Bardzo boli mnie gardlo. Gdy przelykam, gdy mam otwarta buzie i chce ja zamknac, gdy jem, pije, leze, siedze. Bylam u laryngologa, ale powiedzial, ze nic nie widzi. Gardlo nadal boli. Co moge zrobic? Co moglo sie stac? Sama nie wiem juz czy cos polknelam czy po prostu jakos zle polknelam i pojawil sie bol. Prosze o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Jeżeli odczuwa Pani przedłużające się dolegliwości bólowe oraz pewien dyskomfort w gardle, warto było by ponownie skonsultować się z lekarzem laryngologiem, a także i gastrologiem.

Możliwe, że towarzyszący ból daje takie odczucia, jak podrażnienie, czy uszkodzenie błony śluzowej gardła. Prawdopodobnie rozwinął się swego rodzaju nerwoból, który może się nasilać przy połykaniu, czy mówieniu.

Gdyby stan ten nie ulegał poprawie, można spróbować wykonać badanie endoskopowe gardła i krtani oraz rtg klatki piersiowej. Po takiej diagnostyce będzie można wyeliminować poważniejsze schorzenia.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/gardlo

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-bol-gardla

https://portal.abczdrowie.pl/podraznienie-gardla-drapanie-uczucie-suchosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.