Co zrobić, żeby mąż wyzbył się kolejnego uzależnienia?

mąż pali marihuanę, kryje sie z tym, ale pali ,wyczuwam to.jest alkoholikiem nie pijącym od 11 lat ma skłonnosc do uzależnień. co mam zrobić by wyzbył sie kolejnego uzależnienia. ? tym bardziej że w tym temacie jest absolutnie do mnie wrogo nastawiony ? obawiam sie o moją córeczke bo mąż jeździ samochodem pod wpływem marihuany.

Dzień dobry,

Może Pani namówić męża na leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ). Lub też SAMEJ skorzystać z oferty takiej poradni, gdzie również możliwa jest pomoc bliskim osobie uzależnionej. I podstawowa kwestia, nie pozwalać jeździć mężowi pod wpływem środków psychoaktywnych.

Mgr Patrycja Stajer

Nie widzę innego sposobu jak o tym rozmawiać.Myślę,że Pani mąż bagatelizuje sprawę palenia marihuany ale zastanawiam się czemu Pani pozwala na to by wiózł córkę pod wpływem działania narkotyku?
Obecnie Poradnie Odwykowe zajmują się różnymi uzależnieniami nie tylko alkoholem i można tam uzyskać pomoc.