Cz krew w kale może oznaczać poważna chorobę?

Wczoraj zauważyłam, że w muszli klozetowej wokół kału unosi się czerwona "zawiesina", myślę, że to krew. Nie wiem, do jakiego lekarza mam się wybrać i co z tym zrobić. Na Internecie przeczytałam, że może być to jakaś poważna choroba.

Lek. Paweł Szadkowski

Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego najczęściej jest spowodowane guzkami krwawniczymi (hemoroidami). Jeśli się Pani niepokoi, proszę się udać do lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu, w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty.