Czy biegunka w ciąży jest niebezpieczna?

Dzień dobry, Mam 28 lat i jestem w 15 tygodniu i 3 dniu ciąży. Wczoraj zjadłam chińskie danie i dziś dostałam lekkiego rozwolnienia. Ciągle mam uczucie przelewania w brzuchu. Czy lekkie zatrucie pokarmowe może wpłynąć źle na moje dziecko ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

lekkie zatrucie pokarmowe w ciąży nie powinno zagrażać zdrowiu Pani dziecka.

Na pewno nie powinna Pani dopuścić do odwodnienia organizmu. W przypadkach zatrucia bardzo często dochodzi do wymiotów lub biegunek, przez bardzo łatwo jest się odwodnić i pozbyć składników mineralnych. Aby do tego nie doszło, zalecamy częste picie wody, a także przyjmowanie elektrolitów. Warto jest też zastosować dietę lekkostrawną, w celu niepogłębienia objawów zatrucia.

W przypadku gdyby objawy się nasiliły, warto się udać do lekarza, który za pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym zatruć pokarmowych:

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucia-pokarmowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.