Biegunka po wypiciu siemienia lnianego z ziarenkami

Witam, wczoraj wypiłam siemie lniane z ziarenkami(połknęłam w całości), wydaje mi się, że miałam lekkie zaparcie, dzisiaj tak samo je wypiłam i dostałam jednorazowej biegunki. Czy to może być wina tego, że połykałam ziarenka w całości? W takim razie można je gryźć? Jak je stosować, żeby spowolnić perystaltykę jelit w przypadku biegunek, przelewania z nerwów? Z góry dziękuję za pomoc.

Siemię lniane jest jak najbardziej dobrym sposobem na zaparcia, ale trzeba uważać na spożywaną ilość. W takim celu został, jak rozumiemy, przez Panią spożyty. Żeby natomiast spowolnić perystaltykę, należy stosować dietę z ograniczoną ilością błonnika. Należy spożywać gotowane warzywa i owoce, np. marchewkę czy banana, pieczywo pszenne, drobne kasze (jaglana, kuskus) czy biały ryż. Dodatkowo zalecamy wykluczenie kefirów, maślanek oraz jogurtów gdyż mogą nasilać biegunki.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444