Czy brązowe plamienie mogły pojawić się m.in. po badaniu wziernikiem?

Jestem w 30 6 tc. Wczoraj wieczorem byłam na wizycie u ginekologa. Miałam wykonane badanie wziernikiem, usg transwaginalne oraz usg ciąży. Wszystko było ok, szyjka długa. Dzis zauważyłam brązowe plamienia na wkładce. Nie odczuwam bólów brzucha, jedynie głowy. Dziecko rusza się normalnie. Czy powinnam zgłosić się na sor? Czy są to po prostu upławy po badaniu? Dodam, że wcześniej po wizytach nie zdarzały mi się takie brązowe plamienia. Ile może utrzymywać się takie plamienie?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bywa, że po badaniu wziernikiem pojawia się plamienie. Nie oznacza to niczego niepokojącego, o ile wydzielina nie jest zbyt intensywna, pojawia się niedługo po badaniu i szybko znika. Reakcja ta związana jest z podrażnieniem delikatnych okolic po badaniu dopochwowym.

Zazwyczaj wydzielina ma różowe lub brązowe zabarwienie i może pojawiać się nawet u kobiet, u których wcześniej takich plamień po badaniu nie było.

Prawdopodobnie nie ma więc Pani powodu do obaw.

Podobna tematyka została poruszona w pytaniach do specjalistów. Inne zapytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-ciazy-po-badaniu-wziernikiem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-dopochwowym-badaniu-usg-mozliwe-sa-plamienia-o-rozowym-i-brazowym-zabarwieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-po-badaniu-usg-jest-grozne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.