Czy choroba tarczycy może być problemem przy operacji usuwania mięśniaków?

Mam 45 lat i mięśniaki, które powinnam usunąć, moim problemem jest niedoczynność tarczycy na co biorę leki. Mam pytanie, czy choroba tarczycy może być problemem przy operacji i po niej (lekarz ginekolog nie wytłumaczył mi tego do końca)? Ja osobiście boję się „burzy” hormonów po operacji.

Redakcja abcZdrowie

Niedoczynność tarczycy jest chorobą, w przebiegu której dochodzi do zmniejszonego wydzielania hormonów tarczycy i pojawienia się objawów związanych z ich niedoborem. Chory przyjmuje syntetyczne hormony w celu wyrównania niedoboru naturalnych hormonów i zlikwidowania objawów.
Lekarz przygotowujący Panią do operacji powinien odpowiednio zmodyfikować przyjmowane przez Panią dawki leków, aby w momencie zabiegu znajdowała się Pani w stanie tzw. eutyreozy, czyli poziomy Pani hormonów powinny być w normie. Pozwoli to uniknąć objawów niedoczynności po zabiegu.