Czy częste przeziębienia i choroby oczu są powodowane przez alergię?

Witam! Od 2 lat mam problem z oczami. Dodam, że nie mieszkam w Polsce, ale korzystam z porad polskich lekarzy. Mam duży problem z oczami - łzawią, ropieją, są cały czas czerwone, zmęczone, jakby mgliste. Byłem kilka razy u okulisty w Szczecinie, dostałem kilkanaście różnych kropli (antybiotyki, nawilżające, przeciwalergiczne). Pomagało na początku, ale po kilku dniach bez poprawy, jest jeszcze gorzej. Jak jestem przeziębiony, a jestem bardzo często, nawet do 15 razy w roku, mówiąc szczerze to jestem chory cały czas i nie pamiętam, kiedy byłem 100% zdrowy. Dodam, że choruję też na astmę, ale największym podejrzeniem jest, że mam uczulenie na środki chemiczne, ponieważ moim zajęciem jest sprzątanie (praca). Nadmienię, że mam problemy z zatokami, podczas sprzątania bardzo odczuwam działanie środków chemicznych (kaszle, kicham, mam duszności), ale najbardziej niepokoją mnie oczy. Dodam jeszcze, że przybierają zółtą barwę, są szkliste. Proszę o poradę i z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest prawdopodobne, że przyczyną opisanych przez Pana wszystkich objawów (a więc zarówno ze strony oczu, jak i częstych infekcji dróg oddechowych), jest alergia. Jeżeli podejrzewano, że powodem są środki chemiczne warto dalej pójść tym krokiem i zdecydować się na testy w kierunku wykrycia konkretnych alergenów.

Konieczna jest wizyta u alergologa, do specjalisty tego konieczne jest skierowanie.
Wskazane jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - powinny być one dobrane prze lekarza rodzinnego, po przeprowadzeniu badania lekarskiego i dokładnym zebraniu wywiadu.

Pozdrawiam