Czy faza lutealna zawsze trwa 14 dni?

Witam.Czy faza lutealna zawsze trwa ca. 14 dni?Otóż 15.04 wystąpiło u mnie krwawienie menst., które trwało 5 dni. A już 24.04 (10 dzień cyklu) test owulacyjny, który wykonałam wskazywał na owulacje. W ten sam dzień współżyłam z mężem,od paru miesięcy staramy się o dziecko. Cykle od paru m-cy są regularne, 27dniowe. Czy pomimo to, że owu. nastąpiła już 10 dnia cyklu, kolejne krwawienie nastąpi po ~27 dniach cyklu.? Czy może juz po 14 dniach od owulacji? Kiedy najwcześniej test ciążowy ma sens?

Lek. Tomasz Budlewski

teoretycznie powinna wystąpić po 14 dniach od owulacji. proponuję wykonać wtedy test jeżeli miesiączka nie wystąpi.