Czy i kiedy wystąpi owulacja podczas przyjmowania tabletek hormonalnych?

Witam, czy poczas przyjmowania tabletek hormonalnych (Dionelle), jeśli miało by jednak dojść do owulacji (np. przy interakcjach lekowych) to kiedy ona wystąpi? Czy tak jak w normalnym cyklu około 14 dnia? I czy liczy się od początku przerwy w braniu tabletek czy krwaienia z odstawienia. Czy jeśli owulacja wystąpi, to będą widoczne zmiany w śluzie szyjkowym i temperaturze, czy nie ma co się obserwować? Drugie pytanie-czy jeśli współżycie ma miejsce w pierwszych 5 dniach przerwy (potem nie do 7 dni po leku), a podczas przerwy przyjmowany jest antybiotyk, to czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Jeśli prawidłowo przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, owulacji nie ma. Jeśli w pierwszym tygodniu ich przyjmowania pojawią się okoliczności zaburzające skuteczność, owulacja teoetycznie występuje tak, jak w normalnym cyklu.