Czy istnieje możliwość, że w ten sposób doszło do zapłodnienia?

Witam, mam 18 lat i kilka dni temu uprawiałam z chłopakiem petting. Przejdę odrazu do rzeczy. Spuścił się on na moje spodnie w okolicy wejścia do pochwy. Miałam na sobie wkładkę higieniczna, bieliznę no i spodnie. Przeraziła mnie myśl, ze mogło dojść do zapłodnienia ponieważ spodnie mokre były od wewnątrz jak i kawałek bielizny. Dodam, ze byłam kilka dni po okresie. Strasznie się boje, ze mogło dojść do zapłodnienia, a okres mam dopiero w styczniu i jeśli mam zamartwiać się do następnie miesiączki... stad pytanie. Czy istnieje możliwość ze w ten sposób doszło do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma możliwości zapłodnienia – ubrania czy bielizna są dla plemników barierą nie do pokonania. W Pani przypadku były to spodnie, bielizna oraz wkładka higieniczna – niemożliwe, by plemniki były w stanie przeniknąć przez tyle warstw, natomiast płyn ejakulacyjny jak najbardziej (co niczego nie zmienia).

Zresztą nawet gdyby doszło do przedostania się plemników, to nasienie na zewnętrznych narządach płciowych także nie jest czynnikiem ryzyka, mogącym skutkować zapłodnieniem. Nie ma Pani powodu do obaw. Być może uspokoją Panią odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-przenikaja-przez-bielizne oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-moga-sie-przedostac-przez-ubranie.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.